12-13 maja 2023

# Laboratorium Przyszłości. Projekt współfinansowany przez PNWM.

Spotkanie z uczniami z Mölln pt. „Podróże w czasie i przestrzeni”

Piątek 12 maja 2023 r.

Po śniadaniu, od rana odbywały się wspólne polsko- niemieckie zajęcia i próba przed przedstawieniem wieńczącym pobyt i realizację projektu.

W podsumowaniu uczestniczył Wicestarosta Oświęcimski Pan Paweł Kobielusz.

Podczas przedstawienia, zatytułowanego „W poszukiwaniu kapsuły czasu”, aktorzy przenieśli nas pociągiem na bałtycką plażę, do Paryża, Hiszpanii i na Przylądek Canaveral, skąd wystartowała rakieta. Po wylądowaniu w kosmosie znaleziona kapsuła czasu została wypełniona pamiątkami z realizacji projektu: płytami ze ścieżką dźwiękową i zdjęciami z warsztatów, fotografiami oraz symbolicznymi pamiątkami z zajęć i wycieczek.

Po obiedzie zwiedzaliśmy muzeum KL Auschwitz.

Sobota 13 maja 2023 r.

W godzinach porannych przyszedł czas na pożegnanie. Na dziedzińcu szkoły zebraliśmy się wszyscy: organizatorzy z SOSW w Oświęcimiu i goście z Mölln.

Wymienialiśmy ostatnie serdeczności. Przekazaliśmy wykonaną przez nas dokumentację fotograficzną z realizacji projektu.

O godzinie 9.00 podjechał bus, który odwiózł naszych gości z Niemiec na dworzec PKP do Katowic.

Do zobaczenia!!!

Podczas uroczystości podsumowującej projekt wymiany polsko-niemieckiej wykorzystano aparat fotograficzny i kamerę, które szkoła otrzymała w ramach programu Laboratorium Przyszłości.