15 maja 2023

Dzień imienia patrona Zofii Posmysz
W dniu 15.05.2023 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ IMIENIA PATRONA ZOFII POSMYSZ. Wzruszająca opowieść o życiu pisarki stała się kanwą spektaklu przygotowanego przez uczniów klasy pierwszej, czwartej i ósmej szkoły Podstawowej. Obozowe lata przybliżyła pani Teresa Wontor - Cichy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego p.Andrzej Skrzypiński, p. Paweł Kobielusz, p. Leszek Szuster wieloletni dyrektor MDS i przyjaciel p. Zofii, p. Anna Skrzypińska wicedyrektor Muzeum Auschwitz- Birkenau, p. Andrzej Kacorzyk dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, którzy na ręce p. dyrektora SOSW Jacka Polaka wręczyli prezent - książkę pt. "Bajki Obozowe".