21 marca 2023

...nie tylko pierwszy Dzień Wiosny

Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji 14 klas wzięło udział w leśnym świętowaniu uczestnicząc w grze terenowej – w podchodach. Uczestnicy zabawy, ze względu na wiek, podzieleni byli na dwie drużyny: dla uczniów starszych i młodszych. Uczniowie pokonując wyznaczoną trasę rozwiązywali przyporządkowane dla odpowiedniej grupy różne zadania, zagadki i łamigłówki np.: układali z patyków figury geometryczne, mierzyli obwód drzewa, średnicę pnia, odbijali korę drzewa przez kalkę, szukali ukrytych leśnych skarbów, przechodzili po pniu, zbierali puste muszle ślimaka winniczka, skakali jak żabki, przebijali balony z niespodzianką, szukali nagrody za leśny trud. Część trasy biegła nową ścieżką edukacyjną „Łęg Kamieniec” w lesie łęgowym nad Sołą. Zawarte na specjalnych tablicach edukacyjnych i informacyjnych ciekawostki na temat fauny i flory były inspiracją niektórych zadań do wykonania.