24 listopada 2022 bis

XXII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia
24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami. W paraspartakiadzie uczestniczyły osoby aż z 5 województw ze szkół, ośrodków, DPS-ów, warsztatów terapii zajęciowej. Nasi zawodnicy startowali w najmłodszej kategorii wiekowej, do 18 r. ż. Rywalizowali w skakaniu w dal oraz na torach przeszkód. Przez cały czas rozgrywania konkurencji sportowych oraz wspólnych zajęć integracyjnych palił się olimpijski znicz, który dodawał igrzyskom rangi i powagi. Uczestnicy mogli też skorzystać z innych atrakcji takich jak malowanie twarzy, włosów czy zabawy z klaunami. Każdy zawodnik otrzymał medal, który dumnie prezentował w drodze powrotnej do Oświęcimia.