AAC-Kącik czytelniczy c.d.

Kochamy książki!
Uczniowie niemówiący poznali historię Szymka brudasa i przygotowali listę czynności higienicznych, które zalecają Szymkowi  wykonać.
„Szymek brudas” to tytuł książki, w której bohater nie chciał się myć. Po jakimś czasie był tak brudny, że dzieci nie chciały się z nim bawić, a bakterie postanowiły się z nim zaprzyjaźnić. Oczywiście uratowała go mama i kąpiel.

Uczniowie niemówiący po wysłuchaniu tej historii odpowiadali na pytania dotyczące zdarzeń. Następnie wspólnie ze swoimi nauczycielami ustalili listę koniecznych do wykonania czynności higienicznych: myje ręce, czesze włosy, bierze prysznic, obcina paznokcie i inne. Wszystkie wypowiedzi wspierane były symbolami PCS oraz wcześniej przygotowanymi ilustracjami.
Podczas tego spotkania w kąciku czytelniczym dzieci nie tylko poznały morał, jaki chciał przekazać autor książki, ale również przygotowały własne wskazówki dotyczące utrzymania higieny osobistej.

Dziękuję za aktywny udział i tradycyjnie zapraszam ponownie!