Chrup dla zdrowia

Robimy pyszną Granolę alternatywę dla słodkich Corn Flakesów.
Jesteśmy szkołą realizującą zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.   W ramach zadania „Poprawa sposobu żywienia i jakości zdrowotnej żywności” rozpoczęliśmy realizację cyklu zajęć praktycznych pod hasłem: „Zmieniamy swoje nawyki i przyzwyczajenia”.
W dniu 26 listopada uczniowie klas: 3SPb, 3SPc, 4SPc oraz 5SPb pod okiem nauczycieli przygotowali zdrową, domową granolę. Dzieci wielozmysłowo poznawały wykorzystywane w niej produkty. Uczyły się odmierzania, mieszania i przesypywania produktów. Radość wspólnego gotowania, cudowny zapach prażonych płatków owsianych z różnego rodzaju nasionami i orzechami unoszący się w całej szkole dodatkowo wprawiał dzieci w dobry i pogodny nastrój. Nasze starania znalazły pozytywny odzew nie tylko w całej społeczności szkolnej, ale i wśród  rodziców naszych uczniów, którzy zdeklarowali aktywnie włączyć się do w/w akcji. Wierzymy, że wymiernym efektem naszych działań będzie ograniczenie w pożywieniu dorosłych i dzieci ilości cukru, na korzyść wartościowego błonnika niezbędnego w ochronie przed nowotworami.