W dniu 9 lutego 2016r. obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie szkoły podstawowej spotkali się by poszerzyć wiadomości na temat bezpieczeństwa w sieci internetowej. Obejrzeli film nakręcony na przykładzie prawdziwych zdarzeń, które odnotowała organizacja Helpline.org.pl. Film dotyczył historii uczennicy nękanej w sieci przez rówieśników. Film prezentowany był we fragmentach i każda część była omawiana i komentowana. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem oraz zapisaniem wniosków. Każdy z uczniów otrzymał ulotkę z informacją o obowiązujących zasadach korzystania z  sieci  i  zagrożeniach czyhających na młodych ludzi. Uczniowie zostali również poinformowani o bezpłatnych numerach telefonów, pod którymi mogą uzyskać pomoc oraz o stronie internetowej Helplaine.org.pl organizacji, która pomaga osobom poszkodowanym w sieci.