Dzień Pustej Klasy

Międzynarodowe Święto Edukacji na Świeżym Powietrzu!
„Ten dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odkrywców, Dzień Odpoczynku na łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i uczniowie. Nosi on jednak inną nazwę - Dzień Pustej Klasy. Obchodzony jest corocznie zawsze w trzeci piątek czerwca i jest wyjątkowym międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

W piątek 17 czerwca po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji i opuścili swoje klasy. Zamiast siedzieć w tym dniu  w szkolnych ławkach uczyli się na łonie natury. Nauczyciele szkoły podstawowej stworzyli uczniom możliwość beztroskiego obcowania z przyrodą. Dzieci bawiły się, obserwowały, dotykały, mierzyły, słuchały i doświadczały przyrody wszystkimi zmysłami. Naturalne środowisko to najlepiej wyposażona sala lekcyjna, która ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.