Finał akcji szkoleniowej

29 maja 2014 r. odbył się TEGOROCZNY FINAŁ AKCJI SZKOLENIOWEJ „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”
Uczniowie klas 2SPa, 2SPb, 3SPb, 3SPa, 5SPb, 5SPc, 6SPb wzięli udział w zajęciach podsumowujących szkolenie z zakresu podstaw pierwszej pomocy. Przez kilka miesięcy dzieci uczestniczyły w zajęciach praktycznych, w czasie których uczyły się odpowiedniego zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach. W czasie finału uczniowie spotkali się z wysłannikiem "doktora Kręciołka" i razem powtórzyli najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Utrwalanie ważnych wiadomości przeplatane było wspólnymi  zabawami i różnymi zadaniami. Wszystkie dzieci utworzyły wspólny żywy łąńcuch przeżycia, kolorowały numery telefoniczne służb ratunkowych,  wykonywały prace plastyczne przedstawiające sposoby docierania krwi do wszystkich części naszego ciała. Ostatnią konkurencją był wyścig Ratujemy razem”- sprawdzian dokładności i szybkości. Cztery drużyny wykonywały wdechy ratownicze i uciski klatki piersiowej na manekinach. W nagrodę za wspólne zmagania każdy uczeń otrzymał odznaczenie „Ratownik na medal”.