Gotujemy zdrowo, bijemy rekord.

Śniadanie daje moc.
8 listopada 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w biciu rekordu Guinnesa, podczas największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Zajęcia te zorganizowano w ramach realizacji programu Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem są firmy tworzące „Partnerstwo dla zdrowia”. Celem akcji było pokazanie całemu światu ogromnego entuzjazmu polskich uczniów, nauczycieli i rodziców dla zdrowego odżywiania oraz codziennego jedzenia śniadania.
Przygotowanie śniadania poprzedzone zostało prezentacją, podczas której przypomniano uczniom zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie ze zgromadzonych produktów przyrządzili kanapki, sałatki, zupy mleczne i koktajle, które nie tylko były pyszne, ale również wyróżniały się estetyką.
Nagrodą za udział w tym przedsięwzięciu była wspólna śniadaniowa uczta dla uczestników.