Konkurs Logopedyczny

"Łamańce językowe", czyli III Edycja konkursu logopedycznego.
26 marca 2015 r. w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu logopedycznego „Łamańce językowe”. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy uczęszczają na terapię logopedyczną. 75 uczniów zaprezentowało swoje zdolności recytatorskie, co było nie lada wyzwaniem, ponieważ poziom trudności przygotowanych wierszy był bardzo wysoki. Deklamacje przeplatane były dodatkowymi zadaniami, które uczestnicy losowali z koła zadań. Były to ćwiczenia oddechowe: dmuchanie piórek, piłeczki pingpongowej do bramki, przenoszenie ziarenka do miseczki za pomocą rurki. Nie zabrakło także trudnych artykulacyjnie wierszyków i tu na pomoc przyszli nauczyciele, którzy wspierali uczniów, czytając przygotowane łamańce językowe. Jury oceniało poprawność deklamacyjną, kreatywność występujących, pamięć i sposób wykonania zadania.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce i przechodni puchar logopedyczny klasa 4SPe,
II miejsce: klasa 4SPc wraz z Anną Żmudą, Tobiaszem Chrobakiem i Mateuszem Chrapkowiczem,
III miejsce: klasa 1SPb.
Wyróżnieni zostali: Jarek Walus i Marco Dusci.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pamiątkowego wiosennego zajączka, którego własnoręcznie uszyła Pani Paulina Szostek - Jargus.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!