Pasowanie na uczniów

W poczet uczniów Szkoły Podstawowej zostało przyjętych szesnaścioro nowych uczniów.
W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej odbyło się "Pasowanie na uczniów". Tę uroczystość uświetnili swoją obecnością Dyrektor SOSW Jacek Polak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Monika Stalica.
Ceremonię ślubowania oraz akt pasowania na ucznia poprzedziło przedstawienie przygotowane specjalnie na ten dzień. Głównymi aktorami byli uczniowie, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do naszego grona. Przedstawili oni inscenizację wiersza Juliana Tuwima zatytułowanego "Rzepka". Wieńczące występ brawa były w pełni zasłużone. Recytacje, popisy aktorskie oraz tańce pokazały, jak zdolni i przebojowi są nowi uczniowie.
Po części artystycznej nastąpiła ceremonia ślubowania - Dyrektor SOSW Jacek Polak dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, Dyrektor Szkoły Podstawowej Mirosława Jakimko wręczyła dzieciom birety, a wychowawcy klas pamiątkowe dyplomy.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.