Pomagamy naszym czworonożnym przyjaciołom

grudzień 2017 r.
   W listopadzie zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę materiałów żywnościowych ( kaszy, ryżu, makaronu ), a także kocy, niepotrzebnych ręczników, pościeli, środków czystości na rzecz Schroniska dla Zwierząt OTOZ Animals w Oświecimiu. Uczniowie zbierali produkty, by dostarczyć  je potrzebującym zwierzętom i pomóc w przetrwaniu trudnego dla nich okresu, którym jest  jesień i zima.
   12 grudnia 2017 r.  reprezentanci Naszej Szkoły – uczniowie klas 4, 5 SPa oraz klasa 3Gc wraz z wychowawcami udali się do schroniska z zebranymi darami. Spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia wywiadu z pracownikiem schroniska. Wywiad zostanie opublikowany w najbliższym numerze gazetki szkolnej. Następnie udaliśmy się  wraz z pracownikiem schroniska obejrzeć  zagrody z psami  oraz pomieszczenia dla kotów. Poznaliśmy  smutne historie  przebywających tam zwierząt. Na koniec dowiedzieliśmy się jakie są najpilniejsze potrzeby i czego brakuje by schronisko mogło funkcjonować. Zobowiązaliśmy się do kolejnych odwiedzin i pomocy zwierzętom wiosną.