Śniadanie daje moc

Po śniadaniu mamy MOC!!!
Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie  w ramach realizacji programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia. Podczas wspólnej zabawy, dzieci uczyły się jak prawidłowo przygotować swoje zdrowe śniadanie - najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Uczniowie klasy pierwszej i piątej zaprezentowali krótką część artystyczną wprowadzającą w tematykę spotkania, następnie „Babcia Bułeczka” przypomniała  uczniom zasady zdrowego odżywiania. Dzieci nauczyły się śpiewać piosenkę o zdrowym śniadaniu. Częścią praktyczną naszego spotkania był konkurs na samodzielne przygotowanie własnego śniadania. Rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze, estetyczne i zdrowe śniadanie było bardzo trudne, ponieważ wszystkie klasy wywiązały się świetnie z powierzonego zadania. Najważniejszym punktem spotkania było konsumowanie kolorowych i zdrowych zestawów śniadaniowych.