Święto Drzewa

18 października kolejny już raz obchodziliśmy „Święto Drzewa”.
Celem spotkania było kształtowanie wśród uczniów naszej szkoły szacunku i wrażliwości wobec przyrody, a w szczególności naszych lasów oraz mieszkających w nich zwierząt.
Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły  Podstawowej i Gimnazjum. Dekorację stanowiły prace plastyczne - plakaty pt.:"Drzewko Przyjaźni", wykonane wcześniej przez zespoły klasowe.
Na koniec wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Studio Małych Form Teatralnych "Sztuka"  w Trzebini, zatytułowane "Jaś i Małgosia".  Aktorzy w sposób bardzo przystępny i ciekawy przypomnieli uczniom znaną bajkę, wplatając w nią jednocześnie treści dotyczące segregacji śmieci oraz wpływu zanieczyszczenia przyrody na wszystkich mieszkańców lasu.