Teatrzyk warzyw

"Zdrowo jem, więcej wiem"
10 marca uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej zaprezentowali krótki teatrzyk, którego celem było utrwalenie znajomości warzyw i przypomnienie ich znaczenia w odżywianiu człowieka oraz zachęcenie kolegów i koleżanek do ich codziennego spożywania. Przedstawienie było ilustracją wiersza J. Tuwima "Warzywa", do którego wykorzystano wcześniej zakupione przez starszych kolegów naturalne warzywa. Po prezentacji gospodarze klasy zaprosili swoich gości na zajęcia kulinarne. Zadaniem uczniów było przygotowanie zupy jarzynowej. Wszystkie warzywa zostały  obrane, umyte i pokrojone samodzielnie przez uczniów i  na koniec - tak jak w wierszu J. Tuwima- trafiły do garnka. Po ugotowaniu i doprawieniu potrawy, młodzi kucharze przystąpili do degustacji pysznej i zdrowej zupy jarzynowej.