Wizyta w kopalni "Janina" w Libiążu

W święto Barbórki zwiedzamy kopalnię.
W dniu 4 grudnia klasy 3 Spa, 5Spa, 5Spb, 5Spc, 6Spa oraz 6Spb udały się na wycieczkę do kopalni "Janina" w Libiążu. Zwiedzanie rozpoczęło się od szatni. Uczniowie na kilka godzin stali się prawdziwymi górnikami - w kaskach na głowach zwiedzali pociąg rozwożący górników, spacerowali korytarzami, oglądali kombajn oraz inne maszyny górnicze.
Grzecznym dzieciom ukazał się duszek kopalniany - Skarbnik. Na końcu uczniowie podziwiali piękne mundury górnicze - zarówno te dawne jak i współczesne. Przepustką pozwalającą zwiedzającym opuścić kopalnię był odcisk pobrudzonej węglem dłoni pana przewodnika. Miejscem pieczęci były twarze. Był to bardzo wesoły moment wycieczki.
Na tym nie koniec - w Libiąskim Centrum Kultury dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Pięknie wykonane, świąteczne zawieszki zdobią teraz okna naszych klas. Było super! Na pewno wrócimy tam za rok!