Wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej w Jaworznie

29.03.2022 r. uczniowie klasy 5b oraz 5c wzięli udział w wycieczce do Parku Geologicznego.
Ośrodek GEOsfera położony jest w niecce dawnego kamieniołomu wapieni triasowych Sodowa Góra. Podczas wydobywania wapienia znaleziono skały ze szczątkami między innymi ryb, głowonogów, a nawet notozaura sprzed 230 milionów lat.

Obecnie cały obszar został zaadoptowany na park z licznymi atrakcjami. Tu w praktyczny

i ciekawy sposób można dowiedzieć się wielu cennych informacji o naszej planecie, jej prehistorii, roślinności i skamieniałościach. Podążając alejkami spacerowymi rozglądaliśmy się szukając czających się w parku dinozaurów. Odbyliśmy wspaniałą podróż w głąb historii Polski. Jest to również miejsce rekreacji i świetnej zabawy na świeżym powietrzu.

Z wycieczki uczniowie wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Bezpośredni kontakt
z przyrodą stanowi bowiem bogate źródło pozytywnych przeżyć oraz doznań, a także wywołuje chęć aktywnego działania. Była to niezapomniana przygoda.