XV Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne - Brzeszcze 2015 r.

Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne - Brzeszcze 2014 r.
Lekkoatletyka nazywana jest "królową sportu"...- oddaje ducha rywalizacji, jaki drzemie w każdym człowieku.
5 maja 2015 r. w hali sportowej w Brzeszczach odbyły się jubileuszowe, piętnaste „Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne”. Uczestnikami jej byli uczniowie klas V Szkół Podstawowych gminy Brzeszcze oraz uczniowie klas I-III Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Każdy zawodnik SOSW miał przydzielonego wolontariusza  z Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach.
Od czternastu lat formuła zawodów jest niezmienna. Najpierw w konkurencjach lekkoatletycznych sprawdzają się uczniowie ze szkół masowych Gminy Brzeszcze, a po nich uczniowie z SOSW. Obok zmagań sportowych na zawodników czekały liczne atrakcje np. występy zespołów tanecznych, aerobic prowadzony przez dwie zabawne „myszki”, tor przeszkód, integracyjne zabawy ruchowe z chustą animacyjną i słodkie poczęstunki.
Podsumowaniem wspólnej zabawy sportowej była sztafeta integracyjna dla wszystkich zawodników. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymywał pamiątkę w postaci dyplomu i butonu.