Zdrowie na talerzu

Warsztaty kulinarne to ulubione zajęcia naszych uczniów. Samodzielnie wykonują i wspólnie smakują przygotowane zdrowe posiłki utrwalając nawyki zdrowego żywienia.
Podczas tych lekcji stymulowane są wszystkie zmysły. Wzrok: niesamowita ilość barw i kształtów. Słuch: kiedy się bierze do ręki pudełka z kaszą, ryżem, cukrem, makaronem i potrząsa nimi, to każde z nich wydaje inny dźwięk. Do tego różne odgłosy gotowania i narzędzi kuchennych. Węch: to jasne samo przez się. Smak: posmakować tych wszystkich rzeczy...hm... będę w siódmym niebie, albo się skrzywię. Dotyk: klejące, sypkie, zimne, ciepłe, śliskie itd. Ponadto podczas pracy dzieci uczą się współdziałania, samodzielności i wiary we własne możliwości, rozwijają małą motorykę, a co najważniejsze rozwijają zdolności komunikacyjne.
Różnorodnie, zdrowo i kolorowo – zobaczcie sami :)