Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Ziemniaczane Harce 30.09.2021r.

Ziemniaczane Harce 30.09.2021r.
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Uczniowie Naszej Szkoły na początku poznali historię i jego drogę do Polski.

Ziemniak, pyra, kartofel – to warzywo niejedno ma imię. Jest też stałym składnikiem polskiej kuchni i niemal każdego dnia pojawia się na naszych obiadowych talerzach. Na zajęciach dzieci wraz z nauczycielami przygotowali prażonki. Gdy potrawa ta piekła się na ognisku, uczniowie wzięli udział w sportowo – rekreacyjnych niespodziankach. Spotkanie obfitowało w zabawy i konkursy, w których kartofel stanowił motyw przewodni. Uczniowie „sadzili i zbierali” ziemniaki, biegali slalomem z ziemniakiem na łyżce oraz pokonywali tor przeszkód. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Atrakcją w tym roku była „ziemniaczana fotobudka”. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonek.

Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.


Szkoła Podstawowa

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Internat