Źródło życia i zdrowia – woda!

Zajęcia dydaktyczne.
9 marca uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Założeniem zimowej edycji programu było zwrócenie uwagi uczniów na rolę wody w organizmie człowieka. W tym celu przeprowadzono zabawy sensoryczne z wykorzystaniem wiersza M. Barańskiej "Leje się woda, leje". Kolejnym etapem była pogadanka na temat: Kto lub Co potrzebuje wody do życia? Odpowiedzieć na to pytanie pomógł młodym uczniom wiersz M. Jankowiaka "Woda". W dalszej części zajęć uczestnicy przeprowadzili eksperyment polegający na przenoszeniu wody za pomocą gąbki, dowiedzieli się w jaki sposób i w jakich okolicznościach organizm człowieka traci wodę. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na znaczenie wody dla organizmu i zachęcenie do jej picia. Uczniowie obserwowali i porównywali skład oraz barwę i smak czystej wody mineralnej z napojami kolorowymi. Na koniec zespoły klasowe wykonały zdrowe wody smakowe z owoców: cytryny, pomarańczy oraz naturalnego soku jabłkowego, które wszystkim bardzo smakowały.