Oferta

Szkoła Podstawowa organizuje kształcenie, wychowanie i opiekę dla dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na upośledzenie lekkie, umiarkowane lub znaczne, głębokie, autyzm, niepełnosprawność ruchową, orzeczone deficyty słuchowe  i wzrokowe oraz niepełnosprawności sprzężone.

Zapewniamy:
opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogów,
pomoc psychologa i pedagoga,

opiekę w internacie dla uczniów z poza Oświęcimia,
zajęcia rewalidacyjne,
możliwość rozwoju aktywności poznawczej i twórczej,
wspieranie rozwoju uczniów stosując nowoczesne metody i programy terapeutyczne,
pozytywne środowisko wychowawcze,

możliwość prezentacji własnych osiągnięć w środowisku,

możliwość przemieszczania się uczniów niepełnosprawnych ruchowo i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zapewniamy opiekę oraz warunki do aktywnego wypoczynku, relaksu i twórczej pracy dziecka w świetlicy czynnej od godziny 7.30 do 14.00 oraz obiady.

Zapewniamy:

• opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogów,
  • pomoc psychologa i pedagoga,opiekę w internacie dla uczniów z poza Oświęcimia,
  • zajęcia rewalidacyjne,
  • możliwość rozwoju aktywności poznawczej i twórczej,
  • wspieranie rozwoju uczniów stosując nowoczesne metody i programy terapeutyczne,
  • pozytywne środowisko wychowawcze,
  • możliwość prezentacji własnych osiągnięć w środowisku,
  • możliwość przemieszczania się uczniów niepełnosprawnych ruchowo i poruszających się na wózkach inwalidzkich,
  • możliowść kontynuacji nauki w Gimnazjum, które znajduje się w tym samym budynku, a następnie w SZS lub SPdP.

Dla uczniów z odległych miejsc zamieszkania istnieje możliwość skorzystania z Internatu, który znajduje się w tym samym budynku co szkoła.

Uczniowie mogą korzystać z obiadów na stołówce.

Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z upośledzeniem w stopniu lekkim mają zapewnione podręczniki w ramach programu "Wyprawka szkolna".