1 lutego 2024

Kolędowanie - wizyta w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Bolesnej w Oświęcimiu

W dniach 25 stycznia i 1 lutego uczniowie szkoły podstawowej z klasy 4a,5a, 7a, 8a, 2a, 2ac i 3ac mieli przyjemność wziąć udział w kolędowaniu dla pań pensjonariuszek Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Bolesnej w Oświęcimiu. Przygotowany przez uczniów koncert zaangażował mieszkanki ZOL do wspólnego śpiewania znanych i lubianych tradycyjnych kolęd. Na koniec dzieci wręczyły Paniom serca i złożyły życzenia związane z obchodzonym w styczniu Dniem Babci. Wśród wielu wzruszeń i uśmiechów wspólnie spędziliśmy szczęśliwe chwile, zdobywając doświadczenie – jak ważnym jest dla wszystkich czynienie dobra. Dzieci miały okazję odwiedzić panie w ich pokojach oraz kolędowały dla tych osób, których zdrowie nie pozwoliło na wspólne spotkanie w czasie koncertu. Niezwykłym doświadczeniem było także spotkanie z Panią Marią, która w tym roku skończy 102 lata, jej życzliwy uśmiech i radość z odwiedzin naszych uczniów dał nadzieję na kolejne muzyczne spotkania i dzielenie się dobrem.