11 maja 2023

# Laboratorium Przyszłości. Projekt współfinansowany przez PNWM.

Spotkanie z uczniami z Mölln pt. „Podróże w czasie i przestrzeni”

Czwartek 11 maja 2023 r.

Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy pociągiem do Krakowa. W WOMAI „Centrum nauki i zmysłów” uczestniczyliśmy w wystawie, która jest kolekcją wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień, jakiego jest koloru?

Odwracaliśmy świat do góry nogami przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów. Tworzymy góry, jeziora, doliny…Dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzymy góry, jeziora, doliny.
Podczas wieczornego spotkania kadry omawialiśmy efekty projektu, możliwości udoskonalenia komunikacji poprzez Internet i planowaliśmy wspólne spotkanie w Mölln w 2024 roku.

Podczas wycieczki do Krakowa wykorzystano aparat fotograficzny i kamerę, które szkoła otrzymała w ramach programu Laboratorium Przyszłości.