22 czerwca 2023

O wodzie wszystko wiem, więc oszczędzać wodę chcę”

Taki był tytuł kolejnego projektu realizowanego przy współpracy Fundacji Dobra Sieć programu Wolontariusze HOPE dla ludzi i planety edycja wiosenna. Z pozyskanych środków udało się zorganizować wyjazd 40 uczniów szkoły podstawowej do Ośrodka Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie.

Najważniejszym celem naszej wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat ekologii, sposobów oszczędzania wody oraz zasady właściwego nawadniania organizmu.

Na terenie ośrodka zorganizowano dla dzieci warsztaty, podczas których mieli okazję poznać właściwości wody i odkryć dlaczego jest taka ważna dla naszego życia. Uczniowie skorzystali także z zajęć w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie poznali wiele nowych tajemnic nauki. Uczestnicy wyjazdu poznali świat wszystkimi zmysłami. Po zajęciach i warsztatach wspólnie odpoczywaliśmy przy przy ognisku oraz wśród otoczenia przyrody.