26 października 2023

#LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
Dzień Ziemniaka – działania w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

26 października uczniowie klas 4a, 5a oraz 5b spotkali się na zajęciach, których tematem przewodnim był król naszych stołów - Ziemniak!

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną, z której dowiedzieli się skąd pochodzą ziemniaki, w jaki sposób przywędrowały do naszego kraju, poznali wartości odżywcze ziemniaków oraz potrawy jakie można z nich przygotować.

Kolejnym etapem działań było przygotowanie popularnej w naszym regionie potrawy z ziemniaków czyli prażonych!

Uczniowie utrwalili zasady BHP podczas pracy z produktami spożywczymi oraz ostrymi narzędziami, myli, obierali, kroili warzywa potrzebne do przygotowania potrawy.

Celem przeprowadzonych działań było poszerzanie wiedzy na temat wykorzystywania warzyw w żywieniu, utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz doskonalenie umiejętności samoobsługowych.

Do przygotowania prażonych wykorzystano garnek oraz noże otrzymane z programu Laboratorium Przyszłości.