31 października 2023

#LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
Pomidor - przybysz z Ameryki

Zajęcia dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

31 października obchodziliśmy w szkole dzień, którego głównym bohaterem był pomidor.

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się wielu cennych informacji dotyczących tego popularnego, jesiennego warzywa-skąd pochodzi, jakie posiada witaminy i minerały istotne dla naszego zdrowia, jakie hodujemy w Polsce jego odmiany oraz jakie potrawy możemy przygotować ze świeżych pomidorów, a jakie z jego przetworów.

Następnie uczniowie pod okiem wychowawców przygotowywali potrawy i przekąski z pomidorów.

Na stołach pojawiły się różnorodne dania: sałatki ze świeżych pomidorów, z suszonymi pomidorami, soki, koreczki, pomidory faszerowane, kanapki z wędliną i ketchupem, spagettii!

Po jedzeniu nadszedł czas na odrobinę aktywności ruchowe czyli jesienną dyskotekę!

Podczas zajęć wykorzystano następujące sprzęty- laptop, sprzęt nagłaśniający, garnki, blender, deski , noże, talerze – otrzymane z programu „Laboratorium Przyszłości”