5 maja 2023

5 maja obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wielkim, wspólnym, radosnym i barwnym pochodzie pod hasłem „Jesteśmy wśród Was”.

Z transparentami, kolorowymi balonami, kwiatami, wstążkami, naklejonymi na piersi, uśmiechniętymi słoneczkami przemaszerowaliśmy ulicami miasta spod szkoły dookoła miejskiego Parku Zasole.

W sercu parku, przy fontannie śpiewaliśmy znane, ulubione piosenki oraz odczytane zostały postulaty osób niepełnosprawnych.

Było radośnie, kolorowo i widocznie”.

Poszanowanie godności każdego człowieka, niezależnie od stopnia jego sprawności, jest wartością nadrzędną i warto o tym pamiętać każdego dnia.