5 października 2022

„4 pory roku z AAC”

5 października 2022 r. w naszej szkole rozpoczęły się pierwsze zajęcia z cyklu „4 pory roku z AAC”. Jest to program opracowany przez panie Joannę Zając i Agnieszkę Olearczyk, mający na celu wdrażanie alternatywnych i wspomagających metod komunikacji wśród uczniów Szkoły Podstawowej. Inauguracyjne spotkanie odbyło się nie bez przyczyny w październiku. Miesiąc ten jest bowiem od lat uznawany jako Międzynarodowy Miesiąc Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej, a w tym roku obchodzony pod hasłem: „Pokaż swój głos”. Dlatego też podczas zajęć nasi uczniowie pokazali swój głos podczas różnych aktywności związanych z aktualną pora roku- jesienią. Uczyli się opowiadać o tej pełnej barw porze roku, wykorzystując symbole PCS i gesty Makaton. Było wspólne rozwiązywanie zagadek, aktywne czytanie książeczki o jeżu i śpiewanie piosenki o roztańczonej jesieni. Nie zabrakło również zabaw angażujących wszystkie zmysły. Październikowe spotkanie było bardzo udane, dlatego zapraszamy na kolejne!