6 lutego 2024

# LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

NABIAŁ - BIAŁE SZALEŃSTWO!

6 lutego 2024 roku odbyły się zajęcia dla wszystkich uczniów SP w ramach programu edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ!”, których głównym bohaterem był nabiał oraz produkty nabiałowe.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się czym jest nabiał, co oprócz mleka należy do produktów mleczarskich, jakie witaminy i pierwiastki zawierają oraz jakie są skutki niedoboru wapnia w diecie człowieka.

Kolejnym etapem działań było przygotowanie prostych dań oraz przekąsek zawierających nabiał.

Na stołach pojawiły się koktajle mleczne i na bazie jogurtu, pasty twarogowe na słodko, z warzywami, zapiekanki z serem, pączki z twarogu, serniki z owocami na zimno.

Celem zajęć było;

• Zrozumienie konieczności spożywania nabiału dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju,

• Zachęcanie do spożywania mlecznych posiłków,

• Poznanie wartości odżywczych mleka i jego przetworów,

• Kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie,

• Wyrabianie zdrowych i prawidłowych nawyków żywieniowych.

Do przygotowania i przeprowadzenia zajęć wykorzystano sprzęt (laptop, blender, talerze, sztućce, miski, deski, mikser) otrzymane w ramach programu Laboratorium Przyszłości.