Dzień Zdrowia

Promujemy zdrowy tryb życia
21 maja 2014 r. odbyły się ogólnoszkolne zajęcia w ramach „Dnia Zdrowia”. Zgodnie z harmonogramem przeprowadzono: lekcję „Piramida Zdrowia Pierwszoklasisty”, zajęcia kulinarne „Wiosenny talerz z jajkiem w tle”, zajęcia plastyczne „Niech żyje zdrowie”, ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu.
Przy dzwiękach Klanzy uczniowie odbyli podróż samolotem do Egiptu-krainy piramid. Po wylądowaniu w oparciu o prezentację multimedialną, film oraz rysunki poznali historię i budowę piramid. Nawiązując do piramid egipskich omówiono „Piramidę Zdrowia Pierwszoklasisty”. Po scenkach dramowych o zgubnym wpływie złej diety na zdrowie, uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych. Wspólnymi siłami, z dużych klocków zbudowali piramidę zdrowia umieszczając ilustracje produktów na odpowiednim jej piętrze, a także sporządzili zdrowe kanapki. W kolejnym punkcie zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne. Z prac powstał ogromny plakat promujący zdrowy styl życia, podsumowujący realizację programów prozdrowotnych w szkole. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia ruchowe: aerobic oraz tor przeszkód. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.